Már több mint 200 halálos áldozata van a venezuelai földrengésnek
Venezuelában a múlt héten bekövetkezett súlyos földrengés következtében már 235-ra nőtt a halálos áldozatok száma – derült ki a helyi egészségügyi minisztérium csütörtöki jelentéséből. Az emberek életét számos otthon romba dőlése következményeként vesztették el, különösképpen a karib-tengeri partvidéken fekvő La Guaira körzetében, ahol a katasztrófa legszélesebb körű rombolást végezte.
A földtani események, amelyek 7,2-es és 7,5-ös erősséggel rázta meg az északi és középső részeket, mindössze 39 másodperces különbséggel történtek. Az egészségügyi miniszter, Carlos Alvarado, az állami televízióban keresztül tájékoztatta a lakosságot, miszerint legalább 4300 ember szenvedett sérüléseket a két földrengés következtében. Különösen szomorú, hogy 235 sérült érkezett a kórházakhoz életjelek nélkül, vagy az egészségügyi intézményekbe való érkezésük közben hunytak el.
Alvarado elmondta, hogy a kórházak kapacitása telítődött, így tábori kórházakat is felállítottak, hogy enyhítsék a súlyos helyzetet. Emellett sok ország – így Németország, Svájc, Franciaország, Spanyolország és Mexikó – ajánlotta fel segítségét, és mentőcsapatok érkeznek Venezuelába az ellátás és mentés érdekében.
A kormányszervek közleményei szerint a legrosszabb károk a fővárosban, Caracason kívül más régiókban is érezhetők voltak, viszont a La Guaira állambeli károk tekinthetők a legnagyobbnak. A helyi lakosok, akiket a földmozgás következtében otthonaik vesztésével sújtott a katasztrófa, most a romok között keresik értékeiket és az életben maradottakat.
Mindenki, aki képes segíteni, várhatóan elérkezik a további támogatást nyújtó nemzetközi segélycsapatok érkezését, hogy küzdjenek a természet csapásaival, amely most már több ezer családban okozott szenvedést.
