Orbán Anita: 37 nagykövet cseréje a külügyminisztériumban
Orbán Anita külügyminiszter péntek délelőtt Facebook-videójában bejelentette, hogy megkezdődött a külképviselet-vezetői kar átalakítása. Ennek keretében összesen 37 misszióvezetőt rendel haza, a döntéseket részben a lejáró megbízatások, részben pedig a külpolitikai prioritásokkal összhangban hozták meg. A cél, hogy olyan nagykövetek képviseljék Magyarországot, akik hitelesen és hatékonyan tudják előmozdítani az új külpolitikai irányvonalat.
A tárcavezető hangsúlyozta, hogy ezek a személyi változások a külügyi szolgálat szélesebb körű szakmai megújulásának részét képezik. A Külügyminisztérium elkötelezett amellett, hogy egy professzionálisan működő diplomáciai kar épüljön ki, amely képes aktívan hozzájárulni Magyarország külpolitikai céljainak eléréséhez és nemzetközi érdekeinek megvalósításához.
Orbán Anita elmondta, hogy a minisztérium célja, hogy a diplomáciát valódi hivatássá formálja. Olyan pályát kívánnak felkínálni, amely kiszámítható szakmai fejlődést, stabil életformát és hosszú távú perspektívát biztosít a legtehetségesebb szakemberek számára. A külügyi tárca meggyőződése, hogy a hazai és nemzetközi érdekképviselet hatékonyan csak jól képzett, motivált és professzionális diplomaták révén valósulhat meg.
A Külügyminisztérium célkitűzése, hogy a jövőben még eredményesebben támogathassák a különböző szaktárcák nemzetközi céljainak megvalósítását, megerősítve ezzel Magyarország pozícióját a nemzetközi színtéren.
