Media1: Pénteken távozhat az utolsó Megafon dolgozó is

által L Dominik

Pénteken megszűnik az utolsó Megafon-dolgozó munkaviszonya

2026. június 25-én a Media1 értesülései szerint a fideszes propagandával foglalkozó Megafon csapatából pénteken távozik az utolsó dolgozó is, ezzel lezárva a szervezet működését. A laphoz eljutott információk alapján a folyamat április közepén kezdődött, amikor Dukász Magor, a Megafon egyik kulcsembere, a választási vereség napján még azt állította, hogy folytatják a tevékenységüket. Azonban hamarosan változásokra figyelmeztetett a csapat belső értekezlete, ahol Kovács István ügyvezető arról tájékoztatta a munkatársakat, hogy ha nem találnak megoldást, csoportos létszámleépítést fognak bejelenteni május 21-én.

A munkaviszonyok a hírek szerint két hullámban szűnnek meg: június 21-én és június 26-án, összesen körülbelül 55-57 embert érintve. A távozók közül többen azzal a tapasztalattal távoznak, hogy az elbocsátások során nem volt egységes végkielégítési megállapodás. Az emberek különböző összegeket kaptak, csupán az a minimum jár járt nekik a törvényi előírások szerint.

Ezzel párhuzamosan a Megafon irodáit follistinálták, az ott található bútorokat pedig értékesítették. A Patrióta YouTube-csatorna, amely több mint 300 ezer feliratkozóval büszkélkedhetett, a jövőjével kapcsolatban igen bizonytalan helyzetbe került. A Magyar Hang már az áprilisi választások után beszámolt a kirúgások megkezdődéséről, amelyek a szerkesztőktől egészen a technikai háttérmunkatársakig terjedtek, akiket értesítettek a munka megszűnéséről.

Ezt is kedvelheted